2 Nisan 2020, Perşembe Başkan Yılmaz Kovid-19 ile Mücadele Sürecini Anlattı. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ilçede gerçekleştirilen koronavirüs (kovid-19) mücadele çalışmaları hakkında genel değerlendirme yaptı. Silivri’de yaşayan herkesin sağlığını korumak adına tüm önleyici tedbirleri aldıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, mücadele çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri’de aralıksız devam eden koronavirüs (kovid-19) ile mücadele çalışmaları ile ilgili açıklamada bulundu. İlçe genelinde yapılan dezenfekte çalışmaları, sosyal ve fiziki çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Yılmaz, salgın ile mücadelede yer alan tüm ekiplere teşekkür ederek, vatandaşların mağdur olmamaları için belediye hizmetlerinin aksatılmadan devam ettiğini söyledi.

“İLK ANDAN İTİBAREN SEFERBERLİK İLAN ETTİK”

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, açıklamada şu ifadelere yer verdi: “ Öncelikle 1 Nisan tarihi itibarıyla hayatını kaybeden 277 vatandaşımıza Allahtan rahmet, tedavi gören 15.679 vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Tüm dünya koronavirüsle mücadele ediyor. Devletimiz, milletimiz, topyekûn bir gayret içerisinde. Türk sağlık ordusunun bu savaştan galip geleceğine inanıyorum. Bugünlerde büyük özveriyle çalışan başta Sağlık Bakanımız olmak üzere Bilim Kurulu üyelerine, ilgili tüm kurumlara, emniyet güçlerimize, sağlık çalışanlarımıza, basın mensuplarımıza, belediye personelimize ve görevi başında olan tüm emekçilere teşekkür ediyorum. Bu süreç içerisinde Silivrili hemşerilerimizin sağlığını korumak adına önleyici tedbirler aldık. Bakanlığımız henüz bir vaka açıklamadan, salgın hastalığın konuşulduğu ilk günlerde ön hazırlıklarımızı yaptık. Vakanın açıklandığı 11 Mart gecesinden itibaren kendi içimizde seferberlik ilan ederek, dezenfektan çalışmalarımıza hızlıca başladık. İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelgelere uygun olarak tüm işlemlerinizi yapıyoruz.

65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZIN TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

Kaymakamlığımızın öncülüğünde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Hizmet Gurubu kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın kapılarına kadar hizmet götürüyoruz. Bu kapsamda yayınlanan genelge ile kronik rahatsızlığı bulunan belediye personelimize idari izinlerini verdik. İletişim Merkezimizde özel bir ekip oluşturduk. Evlerinden çıkmaması gereken, tek başına yaşayan veya yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın taleplerini aldık. Gıda, ilaç ve sağlık hizmeti gibi bu ihtiyaçları yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz. İletişim merkezimize bugüne kadar 734 talep geldi. Çoğu alışveriş talebi. Başka kurumların çözümünü sağlaması gereken talepler de var. Onları da yönlendiriyoruz. Tüm talepleri olabilecek zeminde değerlendiriyoruz. Ayrıca, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza eldiven, maske ve kolonya dağıtıyoruz. Belediye hoparlöründen günde 3 defa, bakanlığın 14 kuralı seslendirilerek vatandaşlarımızı dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz.
Haber Fotoğrafları
Hızlı Menü